Tööandjate Keskliit

Kinnitati majanduse toetamise kriisimeetmete jätkamine 2021. aastal

Valitsuse kinnitas 8. detsembri kabinetinõupidamisel, et KredEX-i ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse ning turismiettevõtjatele suunatud kriisimeetmetega jätkatakse ka järgmisel aastal.

KredEX
Valitsuse kabinetinõupidamisel kiideti põhimõtteliselt heaks KredEX-i meetmete jätkumine. Kredexi erakorralise kriisimeetme puhul suurendatakse krediidikahjude hüvitamise piirmäära 30-lt protsendilt 50-le protsendile pankade poolt antavate uute laenude käendamisel. Selleks, et suunata ettevõtteid rohkem investeerima, on plaanis kaotada Kredexi otselaenude eelarvelised jaotused ning käibe- ja investeerimislaenudele eelarve ühendatakse.

Maaelu Edendamise Sihtasutus
2021. aastal jätkatakse laenukäenduste, käibe- ja investeerimislaenude ning põllumajandusmaa kapitalirendi toetusmeetmetega. Huvi MES COVID meetmete vastu on olnud väga suur, mis näitab, et kriisi tingimustes on oluline toetada ettevõtjaid nii likviidsusprobleemide lahendamisel kui investeeringute realiseerimisel, mis aitaks uues olukorras ettevõtetel kohaneda ja tulevikukriisideks paremini valmis olla. Detsembri alguseks on laenu otsuseid tehtud 79 miljoni euro, käenduse otsuseid 29 miljoni euro ja kapitalirendi otsuseid 2,6 miljoni euro ulatuses.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Valitsus kiitis põhimõtteliselt heaks turismisektori toetamiseks 10. novembril valitsuse reservist eraldatud 5 miljoni euro kasutamise võimaldamise järgmisel aastal.  Sellele summale lisandub EASi kaubandus- ja teenindusettevõtjate rendimaksete kriisitoetuse jääk 3 miljonit eurot. Turismisektorile suunatud kriisitoetuste eesmärk toetada kõige tugevamalt kannatada saanud majutusettevõtjaid, toitlustusettevõtjaid Tallinna vanalinnas, reisiettevõtjaid, käsitööpoode üle Eesti.
EAS saab avada toetused 2021. aastal.

Kõigi kriisimeetmete toetuse sisu ja tingimused otsustatakse lähiajal, seisab valitsuse pressiteates.

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×