Tööandjate Keskliit

Tööandja saab Haigekassast viiruse ennetamiseks ja vaktsineerimiseks tuge

Eesti Haigekassa pakub tööandjatele erinevaid teenuseid, et Covid-19 viiruse levikut piirata ning suurendada vaktsineeritute hulka. Hetkel on tööandjate jaoks kolm võimalust:

  1. Tööandjatel on jätkuvalt võimalus küsida Eesti Haigekassast vaktsineeritusega hõlmatuse määra oma töötajate hulgas. Infot väljastatakse neile organisatsioonidele, kus on vähemalt 30 töötajat. Selleks tuleks kirjutada: vaktsineerimine@haigekassa.ee
  2. Tööandjatel on jätkuvalt võimalus kutsuda vaktsineerijad ettevõtetesse kohapeale. Selleks peaks kokku olema vähemalt 5 soovijat. Selleks tuleks kirjutada: vaktsineerimine@haigekassa.ee
  3. Tööandjatel on võimalus kutsuda ettevõttese kohapeale ekspert- lektor (arstid, õed, arstitudengid, kellel on läbitud immunoloogia kursus + vaktsineerimise valikaine), kes annab ülevaate vaktsiinidest ning vastab küsimustele. Teenuse eest tasub haigekassa ja sooviavaldustest tuleks kirjutada vaktsineerimine vaktsineerimine@haigekassa.ee. Lektori kutsumisega tööandjale mingeid kulusid ei kaasne, küll aga peaks kohapeal olema vähemalt 5 huvilist. 

Kohtumise aeg: 30-45 min, kus käsitletakse alljärgnevaid teemasid:

–        Keha (immuunsüsteemi) vastus viirusnakkusele
–        Vaktsiineerimine vs viirusnakkus, vaktsiinide kõrvaltoimed, vaktsiinidega välditavad haigused
–        Covid vaktsiinide olemus
–        Vaktsineerimisega seotud arvamused ja müüdid
–        Covid vaktsineerimise läbiviimine (kes vaktsineerib, kus info jne)

Kohtumise 2.pooles küsimused-vastused.

Lisaks on Sotsiaalministeeriumi tellimusel valminud videomaterjalid noortelt teadlastelt, mis aitavad vaktsineerimisega seotut töötajatele selgitada.

Lisaks on võimalik vaadata järgi  27. septembril toimunud COVID-19 vaktsineerimise teemalisi infotunde, kus arstid ja valdkonna tippeksperdid andsid vastuseid enamlevinud küsimustele. Eestikeelne infotund ja venekeelne infotund ning eestikeelne infotund inglise keelse sünkroontõlkega on leitavad sotsiaalministeeriumi Youtube’i kanalis.

Infot vaktsineerimise kohtade, maakondlike vaktsineerimise koordinaatorite, vaktsiinide ja nende toimete ning müütide kohta saab ka veebilehelt www.vaktisineeri.ee.

Foto: Eesti Haigekassa

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×