Maksud

Mõju

Paindlik ja töösõbralik Eesti

Eesti on rakendanud soodsat ja lihtsat, väheste eranditega maksusüsteemi. 1990ndate algul kindlaks määratud maksupoliitika põhialused olid seni õiged, kuid need ei taga edu edaspidiseks. Töötava Eesti maksupoliitika peab soodustama eelkõige töötegemist. Samuti on investeerimisotsuste langetamisel põhiargumentide seas nii tööjõumaksude suurus kui ka usk maksupoliitika stabiilsusse, mõlemaga on Eestis praegu kehvasti.

Raul

RAUL ARON
analüütik-nõunik

+372 699 9305
+372 56475111
raul.aron@employers.ee

 
 

Maksupoliitika töögrupp

OrganisatsioonEsindaja
SpacecomSergei Jakovlev
DBTAgo Tiiman
LivikoGea Reimann
KaubamajaJüri Käo
Eesti Haiglate LiitHedy Eeriksoo
Bauhof GroupIndrek Veevo
LemminkäinenSven Pertens
Eesti Rõiva- ja TekstiililiitMeelis Virkebau
PAREEne Olle
KrimelteJaan Puusaag
Eesti Kaupmeeste LiitRiin Savi
G4S EestiArtjom Sokolov
Maxima EestiKatja Ljubobratets
ABB ASHeidi Sarapuu
Kunda Nordica TsementUrve Elhi

  Avalda arvamust

 • Avalda arvamust: Eesti väärtpaberite keskregistri seaduse eelnõu 07.02.2017

  Rahandusministeerium on saatnud arvamuse avaldamiseks Eesti väärtpaberite keskregistri seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (edaspidi eelnõu).

  Eelnõu peamine eesmärk on viia Eesti väärtpaberi- ja ühinguõiguse regulatsioon kooskõlla väärtpaberite keskdepositooriumite tegevust reguleeriva Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) nr 909/2014, mis käsitleb väärtpaberiarvelduse parandamist Euroopa Liidus ja väärtpaberite keskdepositooriume ning millega muudetakse direktiive 98/26/EÜ ... Loe edasi

 • Avalda arvamust: käibemaksuseaduse muutmine 03.06.2016

  Rahadusministeerium on algatanud käibemaksuseaduse muutmise. Eelnõuga plaanitakse tõsta  käibemaksukohustuslaseks registreerimise (KMKR) kohustuse piirmäära ja pöördmaksustada metallitooted.

  Käibemaksukohustuslasena registreerimise piirmäära kavandatakse tõsta 16 000 eurolt 40 000 euroni. Isikud, kelle maksustatav käive aasta algusest arvates ei ületa piirmäära, ei ole kohustatud end registreerima käibemaksukohustuslasena, kuid nad võivad seda teha. Seega ei ole nad kohustatud pidama käibemaksuarvestust ega esitama käibedeklaratsioone. ... Loe edasi

 • Avalda arvamust: Tulu ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni lisade vormimuudatused 03.04.2016

  Rahandusministeerium soovib seoses töövõimereformi ja Euroopa Liidu ema- ja tütaräriühingute direktiivi muudatuste ülevõtmisega muuta tulu ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni lisade vorme.

  Peamised muudatused:
  1) Määruse eelnõuga rakendatakse TSD-le töövõimereformiga seotud üleminekut töövõimetuspensionite süsteemilt töövõimetoetuse süsteemile. Töövõimetoetust hakkavad saama osalise ja puuduva töövõimega inimesed ning töövõimet hakkab hindama ja toetust maksma Eesti Töötukassa (edaspidi töötukassa). Tulenevalt töövõimereformist hakatakse 1. ... Loe edasi

Arhiiv
 

 

  Meie seisukohad

 • Tööandjad ei toeta uue pakendiaktsiisi kehtestamist 21.02.2017

  Eesti Tööandjate Keskliit ei toeta senisele taaskasutusest sõltuvale pakendiaktsiisile veel lisaks uue, pakendi turule toomise aktsiisimäära kehtestamist, kirjutas Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar rahandusminister Sven Sesterile.

  Rahandusministeerium on saatnud kooskõlastusringile pakendiaktsiisi seaduse uue versiooni väljatöötamiskavatsuse (VTK), millega soovitakse lisaks senisele taaskasutusest sõltuvale aktsiisile kehtestada taaskasutusest sõltumatut pakendi turule toomise aktsiisimäära. Tööandjad ei nõustu uue fikseeritud komponendi ... Loe edasi

 • Tööandja transport olgu erisoodustusmaksust vaba 12.01.2017

  Igasugune tööandja poolt töötajatele organiseeritud transport kodust tööle ja tagasi saamiseks tuleb vabastada erisoodustusmaksust, kirjutas Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar pöördumises rahandusminister Sven Sesterile.

  Paljud Eesti tööandjad on töökohtade mehitamiseks sunnitud organiseerima bussiliini, mis töötajad tööpäeva alguseks kohale toob ja tööpäeva lõppedes koju viib. Ilma selleta oleks raske töötajaid leida või tagada nende õigeaegne kohalejõudmine. ... Loe edasi

 • Tööandjad: kobareelnõu tagasiside jaoks ei anta huvigruppidele piisavalt aega 12.12.2016

  Tunnustame Riigikogu rahanduskomisjoni soovi eest huvigruppe arutellu kaasata. Paraku on eelnõus nr 302 ühest väikesest kuigi väga olulisest seadusemuudatustest nädalaga saanud ligi sajapunktiline kobareelnõu, mille osas seisukoha kujundamine võtab rohkem aega, kui kaks tööpäeva, kirjutas Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar oma vastuses rahanduskomisjoni esimehele.

  Riigikantselei küsis Tööandjate seiuskohti Tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse ... Loe edasi

Arhiiv
 

 

Mille nimel me töötame

ETTEVÕTLUST SOODUSTAV MAKSUKESKKOND

 • Riik langetab otsustavalt tööjõumakse, et kaitsta Eesti ettevõtete konkurentsivõimet, tuua uusi investoreid ja töökohti. Riigieelarve vajak kaetakse lisatöökohtade loomise ja avaliku sektori kulude pidurdamisega.
 • Maksumuudatuste mõjuanalüüsid koostavad sõltumatud hindajad, uued ja senised mõjuanalüüsid avalikustatakse.
 • Maksukorraldust muudetakse nii, et suureneb kohalike omavalitsuste motivatsioon arendada kohalikku ettevõtluskeskkonda.
 • Maksuamet teeb oma töö tõhustamiseks märksa enam koostööd majandusvaldkondade liitude ja tööandjate esindajatega, et parandada oma valdkonna- ja sektoripõhist spetsialiseerumist nii riigi tasandil kui ka piirkonniti.
 • Kaotatakse sotsiaalmaksu miinimumi nõue, et muuta osalise koormusega töötamise maksukoormus võrreldavaks täiskoormusega töötamisega.
 • Sotsiaalmaksu maksmine jagatakse tööandja ja töötaja vahel, mis tõstab indiviidi teadlikkust ja vastutustunnet. Jagamise käigus ei tohi väheneda töötaja netosissetulek.

 

Soovin kaasa rääkida maksupoliitika arendamisesJälgi meid Facebookis   
×