Vabrik nr 147

 

VABRIK nr 147
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Majandusspidomeeter: ettevõtjad ootavad stabiilsust ka uuelt valitsuselt

Kolmandas kvartalis langes Tööandjate Majandusspidomeetri kiirusenäit taas 76-le kilomeetrile tunnis, enim mõjutasid aeglustumist ettevõtjate langenud hinnang valitsuse tegevusele ning ehitus- ja tööstussektoris vähenenud tellimuste maht.

Loe edasi… »

Igaühel, kes soovib töötada, peab selleks olema võimalus

Igal inimesel, kes suudab ja tahab töötada, peab see võimalus Eestis olemas olema. Kasvõi väikese koormusega, ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar 23. novembril Eesti Töötukassa seminaril “Erivajadusega inimene – tööandja võimalus” esinedes.

Loe edasi »

„Annetame Aega“ algatusega on liitunud juba 18 ettevõtet

Eesti Tööandjate Keskliidu ja Swedbank Eesti ühise algatusega “Annetame Aega” on tänaseks liitunud 18 ettevõtet ja ka esimesed heateod on juba tehtud – kokku on tööandjad sel aastal heategevuseks annetanud juba 988 päeva.

Loe edasi… »

Sisserände piirarv saab tänavu esmakordselt täis

Eesti Tööandjate Keskliidu hinnangul on sisserände piirarvu suurendamine hädavajalik ja selle kindlaksmääramisel tuleks lähtuda tööjõu tegelikust puudujäägist ehk tööealise elanikkonna vähenemisest kindlal perioodil, näiteks eelmise kalendriaasta andmete põhjal.

Loe edasi… »

Uued liikmed: Chemi-Pharm ja Fortaco Estonia

Tervitame Eesti Tööandjate Keskliidu värskeid liikmeid AS Chemi-Pharm ja Fortaco Estonia OÜ.

Loe edasi… »
 
TÖÖJÕUPOLIITIKA

Oskuste Aasta 2017 otsib leevendust töökäte puudusele

Järgmist aastat tähistatakse kui Oskuste Aastat eesmärgiga tõmmata noorte tähelepanu kutseharidusele ja seeläbi koolitada tööturule uusi haritud spetsialiste. Tööandjad saavad osaleda Oskuste Aasta tegevustes, korraldades noortele suunatud üritusi, viies läbi võistlusi või kampaaniaid.

Loe edasi… »

Välismaalaste seaduse muudatused läbisid Riigikogus teise lugemise

Riigikogus lähevad kolmandale lugemisele välismaalaste seaduse ja teiste seaduste muutmise seadused – muuhulgas alandatakse välistöötajate palganõuet, osad sihtrühmad arvatakse sisserände kvoodi alt välja.


Loe edasi… »

Kuidas muuta töökeskkond ohutuks

Iga päev juhtub Eestis keskmiselt 13 tööõnnetust. Ligi viiendik tööõnnetustest põhjustab töötajale raske kehavigastuse või eluohtliku seisundi. Aastal 2014 kaotas Eesti tööõnnetuste tõttu ligi miljon töötundi.

Loe edasi.. »
MAKSUPOLIITIKA

Tööandjad ei toeta sotsiaalmaksu alandamise kiiret tagasipööramist

Eesti Tööandjate Keskliit ei ole nõus seadusemuudatusega, mille kohaselt jääks ära sotsiaalmaksu langetamine 1. jaanuarist 2017 ja 1. jaanuarist 2018. Muudatus rikub põhimõtet, et ettevõtjale ebasoodsa maksumuudatuse vastuvõtmise ja jõustamise vahele peab jääma vähemalt 6 kuud.

Loe edasi… »

Tööandjad ei toeta ELi äriühingu tulumaksu ühtse maksubaasi direktiivi

Euroopa Liidu äriühingu tulumaksu ühtse maksubaasi direktiiv kujutaks tõsist ohtu Eesti praegusele kasumijaotuse põhisele ettevõttetulumaksu süsteemile ning Eesti ei peaks seda toetama.

Loe edasi… »
 
MAJANDUSPOLIITIKA

BusinessEurope presidendid kohtusid Bratislavas

Euroopa tööandjate ühenduste katusorganisatsiooni BusinessEurope presidendid kohtusid 24-25. novembril Slovakkias Bratislavas. Eesti Tööandjate Keskliitu esindasid volikogu esimees Tiit Kuuli ja juhataja Toomas Tamsar.

Loe edasi… »

Rändluse hulgimüügi hinnalagi tuleb allapoole tuua

Mobiilsideteenuse välismaal kasutamise ehk rändluse hulgimüügi hinnalagesid tuleb oluliselt langetada ning mõistliku kasutamise poliitika peab olema lihtne, tarbijatele kergesti mõistetav ning operaatoritele mittekoormav, kirjutasid Eesti, Taani, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi ettevõtete ja tarbijate esindajad oma pöördumises ELi eesistujariikide juhtidele.

Loe edasi… »
 
 
TASUB TEADA

Seminar „Kuidas anname majandusele uue hoo?“

Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Ametiühingute Keskliit, Eesti Teaduste Akadeemia kutsuvad 30. novembril tasuta seminarile “Kuidas anname majandusele uue hoo?” Seminari fookuses on Majanduskasvu töörühma välja töötatud ettepanekud majanduse elavdamiseks.

Loe edasi… »

“Annetame Aega” võrgustiku kohtumine

“Annetame Aega” algatusega liitunud või sellest huvitatud ettevõtete esindajad on oodatud võrgustiku esimesele kohtumisele 1. detsembril kl 15-16.30 Swedbanki Liivalaia maja kohvikus

Loe edasi… »
 
Jälgi meid Facebookis   
×