Tööandjate Keskliit

(PM) Palgainfo Agentuur pakub palgainfot nii tööandjatele kui töötajatele

Täna, 29. aprillil kell 10 tutvustab Palgainfo Agentuur koos partneritega kevadise tööandjate ja töövõtjate palgauuringu eesmärke ja fookust.

Üritus toimub Tallinnas, Meritoni hotelli Peterson 2 saalis kell 9:30-11:30. Ajakava lisatud allpool.

„Majandus näitab kergeid elavnemise märke ja mitmes sektoris on töötajate puudus juba täna teravalt tunda. Viimase rahvaloenduse andmed näitavad, et meil on tegelikkuses mitukümmend tuhat töötajat turul vähem, mis tähendab, et tööturult praktiliselt enam vabu inimesi võtta ei ole. See survestab kindlasti ka palku,“ ütles Palgainfo Agentuuri majandusanalüütik Maris Lauri. „Sellises olukorras on kiire ja operatiivne palgainfo vajalik nii tööandjatele kui töövõtjatele,“ lisas Lauri.

Palgainfo Agentuuri eesmärk on aidata kaasa sellele, et tööandjatel oleks piisavalt infot konkurentsivõimeliste tasupakettide kujundamiseks ning töövõtjatel mõistlikeks palgaootusteks. “Seepärast küsitleme sarnase metoodikaga nii tööandjaid kui töövõtjaid – see annab hea ülevaate ühelt poolt pakutavatest palkadest, teisalt palgaootustest ja ka palgasurvest,“ ütles Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

Kevadise uuringu käigus on lisaks palgale kavas uurida ka töökorraldust kui olulist motivaatorit töötasu kõrval, samuti vaadatakse muutusi põhipalgas ning muutuste prognoose. Andmeid kogutakse mais ja tulemused avaldatakse juunis, enne jaanipäeva.

Uuringu partnerid on CV-Online, CPD Arenduskeskus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Microsoft Eesti, Rödl&Partner ja Targa töö ühing.

Palgainfo Agentuur on välja kasvanud Tark Tööandja OÜ eestvedamisel koostöös Eesti Tööandjate Keskliidu ja CV-Online’ga läbiviidud palgauuringutest, mille esimene pilootküsitlus toimus 2011. a. aprillis. Sel kevadel läbiviidav uuring on järjekorras viies.

Lisainfo Palgainfo Agentuuri kohta – www.palgainfo.ee

Allikas: Postimees