Tööandjate Keskliit

Tunnustame tööandjaid, kes pakuvad parimaid praktikavõimalusi

Konkursi “Parim praktikakoht” eesmärk on tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad parimal võimalikul moel üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi.

2020. aastal viiendat korda toimunud Parima praktikakoha konkursi üldvõitja on Magnetic MRO. Parimaks väikeettevõttest praktikakohaks valiti PCC Projekt AS ja parimaks regionaalseks praktikakohaks Eesti Energia AS. Eestis õppivatele välistudengitele praktikavõimaluste pakkumise eest pälvis tunnustuse SEB Pank AS. OÜ Gurmeeklubi tõsteti esile läbimõeldud ja oskusliku praktikakohtade pakkumise eest erivajadustega õpilastele.

Parima praktikakoha võitjad said Ivo Lille klaasistuudios valminud auhinnad ja õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud parima praktikakoha märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel, trükistel jm.

Varasemalt tunnustuse pälvinud tööandjad on: ABB AS, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Swedbank AS, AS Naudingumaitse OÜ, Wendre AS, Fortaco Estonia OÜ, TOP Marine OÜ, Hanza Mechanics Tartu AS ja Gurmeeklubi OÜ, Ericsson Eesti AS, Radisson Blu Hotel Olümpia, Velvet OÜ,  Wermo AS, SA Pärnu Haigla.

Konkurssi “Parim praktikakoht” korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ja sihtasutusega Innove. Konkursil tunnustatakse tööandjaid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi, tehes seda silmapaistval moel, ühiskonnas oma vastutust tunnetades ja panustades märkimisväärselt tööjõu järelkasvu oskuste arendamisele.

Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandja saab  õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel ja trükistel.


Eesti Tööandjate Keskliit valib parimad praktikakohti kolmes kategoorias, millele lisandub eriauhind:

Parima praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kes paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel ning panustab kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu tähelepanuväärsel moel, kasutades praktikasüsteeme ja –mudeleid, millest teistel on võimalik õppida.

Parima regionaalse praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel edendab tähelepanuväärsel moel regionaalset koostööd kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu koolitamisel.

Parima väikeettevõttest praktikakohana tunnustatakse üht kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega.

Eriauhinnaga tunnustatakse üht tööandjat, kes on silmapaistval moel toetanud välisüliõpilaste praktikat.

Olulised materjalid:
Parima praktikakoha konkursile kandidaadi esitamise avaldus
Parima praktikakoha konkursi statuut
Parima praktikakoha märgised: Parim praktikakoht, Parim regionaalne praktikakoht, Parim väikeettevõttest praktikakoht, Parim välistudengite praktikakoht

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Lisainfo konkursil kandideerimise kohta:
Anneli Entson
Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik
Tel 6999 303, e-mail anneli.entson@employers.ee