Tööandjate Keskliit

Parimate praktikakohtade konkursile oodatakse kandidaate 18. aprilliks  

Eesti Tööandjate Keskliit korraldab kuuendat aastat konkurssi “Parim praktikakoht”. Konkursi eesmärk on tõsta esile ettevõtteid, kes pakuvad üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi. Avalduste esitamise tähtaeg on 18. aprill 2021.

Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aasa sõnul oli möödunud aasta nii ettevõtetele kui praktikantidele uudne. „Tervise- ja majanduskriisist põhjustatud piirangud muutsid viisi, kuidas me töötame ja õpime. Praktika väärtust see aga ei vähendanud, sest kokkupuude reaalse tööeluga on ülioluline.

„Eestis õpib enam kui 25 tuhat kutseõppurit ja ligi 43 tuhat üliõpilast, kes kõik peavad oma õpingute kestel läbima praktika. Koolide ja tööandjate järjepidev koostöö on ainus garant, et pakutav haridus vastaks reaalsetele tööturu vajadustele,“ kinnitab Aas.

„Praktika on tegelikult võit ja võimalus mõlemale poolele, nii praktikandile kui töökohale.  Õnnestunud praktika lihvib õpitavas ametis vajalikke oskusi, aga toob ka ettevõttesse uudsust  ja võimaldab silma peale panna tublidele praktikantidele, keda hiljem oma meeskonda tööle värvata,“ sõnas Tööandjate Keskliidu tegevjuht.

Parimad praktikakohad valitakse neljas kategoorias: peaauhinna ehk parima praktikakoha tunnustuse saab tööandja, kes on süsteemselt ja järjepidevalt tegelenud praktika ning töökohapõhise õppe pakkumisega ja jaganud oma teadmisi teistega. Parima regionaalse praktikakoha tiitli saab tööandja, kelle tegevus on loonud väärtust ka kohalikule kogukonnale. Parima väikeettevõttest praktikakoha tunnustuse saab tööandja, kes vaatamata oma väiksusele tegeleb teemaga süsteemselt ja järjepidevalt ning näeb selles võimalust, et oma äri arendada. Lisaks antakse välja parima välisüliõpilastele praktikavõimalusi pakkuva tööandja tiitel.

Statistikaamet tutvustas äsja uuringut välistudengite panusest Eesti majandusse. Ainuüksi eelmisel aastal tõid nad riigile maksutulu 13 miljonit eurot. Lisaks sellele rikastavad nad ka meie tööturgu. „Rahvusvaheliste tudengitega praktika vormis koostöö on ettevõtete jaoks üks võimalus tööjõupuudust leevendada. Lisaks aitab noortele praktika võimaldamine aidata neil ühiskonda sulanduda,“ lisas Aas.

Ettevõtted, kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja ülikoolid on oodatud konkursile kandidaatidena üles seadma ettevõtteid ja sihtasustusi, kes on 2020. aasta jooksul oma ettevõttes läbi viinud praktikat või õpipoisiõpet. Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 18. aprilliks täita ankeet SIIN.

Varasemalt on tunnustuse pälvinud tööandjad: Magnetic MRO AS, PCC Projekt AS, Eesti Energia AS, SEB Pank, ABB AS, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Swedbank AS, AS Naudingumaitse OÜ, Wendre AS, Fortaco Estonia OÜ, TOP Marine OÜ, Hanza Mechanics Tartu AS ja Gurmeeklubi OÜ, Ericsson Eesti AS, Radisson Blu Hotel Olümpia, Velvet OÜ,  Wermo AS, SA Pärnu Haigla.

Parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandja saab lisaks auhinnale õiguse kasutada spetsiaalset märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel ja trükistel. Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Noorteameti ning  Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandja saab  õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel ja trükistel.


Eesti Tööandjate Keskliit valib parimad praktikakohti kolmes kategoorias, millele lisandub eriauhind:

Parima praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kes paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel ning panustab kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu tähelepanuväärsel moel, kasutades praktikasüsteeme ja –mudeleid, millest teistel on võimalik õppida.

Parima regionaalse praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel edendab tähelepanuväärsel moel regionaalset koostööd kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu koolitamisel.

Parima väikeettevõttest praktikakohana tunnustatakse üht kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega.

Eriauhinnaga tunnustatakse üht tööandjat, kes on silmapaistval moel toetanud välisüliõpilaste praktikat.

Olulised materjalid:
Parima praktikakoha konkursile kandidaadi esitamise avaldus
Parima praktikakoha konkursi statuut
Parima praktikakoha märgised: Parim praktikakoht, Parim regionaalne praktikakoht, Parim väikeettevõttest praktikakoht, Parim välistudengite praktikakoht

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Lisainfo konkursil kandideerimise kohta:
Anneli Entson
Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik
Tel 6999 303, e-mail anneli.entson@employers.ee 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×