Tööandjate Keskliit

Puuetega inimeste sõbraliku tööandja konkurss 2006

Puuetega inimeste sõbraliku tööandja märgi said 7 ettevõtet ja prändi kasutamis õiguse 2 ettevõtet
10.03.2006

Eesti Tööandjate Keskliidu 89. aastapäeva vastuvõtul 10. märtsil 2006 KUMUs anti seitsmele ettevõttele üle puuetega inimeste sõbraliku tööandja märgi kasutamise õigus ja kahele organisatsioonile brändi kasutamise õigus.

Märgiga tunnustatakse puuetega inimeste tööhõive edendamisele kaasa aidanud tööandjaid, kes pakuvad tööd või praktikakohti puuetega inimestele. Brändiga on ettevõttel võimalik märgistada tooteid, mille valmistamisel on olnud oluline osa puuetega inimeste tööl, mis tõstab omakorda ka tarbija teadlikkust.

Märgi pälvisid:
A-Selver AS
Pagaripoisid OÜ
AS Prisma Peremarket
Fontex Trade OÜ
AS Standard
Eesti Hoiuraamatukogu
Elcoteq Tallinn AS

A- Selveri puhul tõsteti esile ettevõtte olulisust puuetega inimeste tööhõive edendamisel, Fontex Trade OÜ puhul tunnustati ettevõtet praktikakohtade pakkujana ning head koostööd kooliga.

Brändi kasutamise õigus anti üle MTÜ-le Iseseisev Elu ja Siimusti Keraamika OÜ

Märgi ja brändi väljaandmise algatajad on Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Puuetega Inimeste Koda ja Sotsiaalministeerium.

Eesti Raadio uudistele sündmust kommenteerinud Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis ütles, et ettevõtted teadvustavad järjest enam oma sotsiaalset vastutust, mille üks osa on ka puuetega inimeste tööhõive edendamine.

AS Standard juhatuse esimees Enn Veskimägi ütles, et möödas on ajad, kus puuetega inimesi üritati peita. “Standardis töötavad puuetega inimesed juba pikka aega ja ettevõttes tunnustatakse nende tööd,” lisas Veskimägi.

Vaata pilte märkide üleandmise tseremoonialt …

____________________________________________

17. jaanuaril 2006 kuulutasid Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Puuetega Inimeste Koda välja “Puuetega inimeste sõbraliku tööandja” konkurssi.
PRESSITEADE

Konkurssi raames antakse välja puuetega inimeste sõbraliku tööandja märk ja bränd.

Märgi puhul on tegemist hea ettevõtte autasuga, millega tunnustatakse puuetega inimeste tööhõive edendamisele kaasa aidanud tööandjaid – need on tööandjad, kes pakuvad tööd või praktikakohti puuetega inimestele.

Vaata märki h.e.a.

Brändiga on ettevõttel võimalik märgistada tooteid, mille valmistamisel on olnud oluline osa puuetega inimeste tööl.

Puuetega inimeste sõbraliku tööandja märgi ja brändi kasutamisõiguse pidulik üleandmine toimub 10. märtsil 2006 Eesti Tööandjate Keskliidu aastakonverentsil KUMUs.

Eesti Tööandjate Keskliidu poolt konkursi käivitamise eestvedajaks olnud rahvusvaheliste suhete juhi Eve Päärendsoni sõnul on konkursi eesmärgiks aidata kaasa tolerantsuse ja eelarvamuste vaba suhtumise levikule ühiskonnas.

“Sageli ei ole puuetega inimeste tööle võtmisel takistuseks mitte niivõrd füüsilised või töö iseloomust tulevad tegurid, vaid suhtumine,” ütles Päärendson.

“Konkursiga tahame tunnustada sotsiaalselt vastutustundlikke ja inimlikke väärtusi kandvaid ettevõtjaid,” lisas Päärendson.

Kandideerimisavalduste esitamise tähtaeg: 10 veebruar 2006

Konkursi tingimused, märgi ja brändi kasutamise tingimused aadressil: http://www.ettk.ee/et/varia/puuetegainimeste/tingimused
Tingimused pdf-formaadis aadressil (lugemiseks vajalik Acroba Reader): http://www.ettk.ee/upload/kriteeriumid.pdf

Konkursil osalemise ankeet
webis täitmiseks: http://www.ettk.ee/et/varia/puuetegainimeste/konkurss
wordi dokumendis täitmiseks: http://www.ettk.ee/upload/AVALDUS_puuetega_inimeste_sobralik_tooandja.doc 

Wordis täitmisel, salvestage ankeedi fail, täitke küsitlus, salvestage muudatused ja saatke ankeet tagasi e-maili lisana (attachmendina) aadressil eve@ettk.ee.

Lisainfo:
6999304/5054 570
Eve Päärendson
Eesti Tööandjate Keskliit

5014164
Meelis Joost
Puuetega Inimeste Koda

6269193
Helmi Tampere
Sotsiaalministeerium

 

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×