Tööandjate Keskliit

Esimesed õpipoiste juhendajad said tunnistused

Esimesed õpipoiste juhendajad said tunnistuse

Teisipäeval, 7. märtsil 2006 said esimesed 19 õpipoiste juhendaja/mentori kursused läbinud spetsialisti tunnistused.

Jaanuaris alanud, kokku viiepäevasel kursusel õpetati erinevate ettevõtete spetsialistele, kuidas juhendada uusi töötajaid: sulandada neid kollektiivi, anda tagasisidet, kiita ja kritiseerida. Samuti sisaldas kursus juhendajate eneseanalüüsi mentoritena.

Tööandjate Keskliidu poolse projektijuhi ja ka ise kursuse läbinud Kristi-Jette Remi sõnul on kursus igati kasulik. “Sageli on ettevõttes häda just selles, et väga hea spetsialist ei oska oma teadmisi noortele edasi anda. Kursuselt saadud teadmised pedagoogilistest võtetest ja õppimise protsessist üldse aitavad kindlasti seda osa parandada,” ütles Remi.

Kursuse lõpetanud saavad peatselt oma teadmisi ka praktikas rakendada – koostöös kutsekoolidega suunatakse programmis osalenud ettevõtetesse praktikandid-õpipoisid.

Õpipoiste juhendajate õppekava on koostatud koos Tallinna Ülikooli täiendõppekeskuse spetsialistidega, kursuse maht on 80 tundi ja väärt kahte ainepunkti. Kursuse lõpetajad saavad Tallinna Ülikooli tunnistus koos akadeemilise õiendiga.

Kursuse õppejõudude seas on mitmeid hinnatud lektoreid ja koolitajaid nagu Anu Virovere, Eike Tõnismäe, Helle Gern, Jaana Liigand, Laine Simson, Virve Kinkar, Annely Kurg.

Märtsis-aprillis saavad tunnistuse veel 91 juhendajat-mentorit. Uute gruppidega alustatakse mais ja augustis-septembris. Kevadel komplekteeritakse ka üks venekeelne grupp.

Õpipoisi juhendajate koolitusprojekt on rahastatud Euroopa Sotsiaalfondi meetmest nr 1.1 Tööjõu paindlikkust, toimetulekut ja elukestvat õpet tagav ning kõigile kättesaadav haridussüsteem ja selle raames saavad 2006. aasta jooksul juhendamise ja mentorluse alase ettevalmistuse ligi 200 juhendajat.

Lisainfo: Kristi-Jette Remi, Õpipoisi projektijuht, kristi@ettk.ee, 6999302

Kasutame kodulehel küpsiseid. Tutvun andmekaitse poliitikaga Nõustun
×