Vabaerakonda

Kaul Nurm, Eesti Vabaerakonna esimees. Tema senine tegevus on olnud seotud põllumajandusega. 1990–1992 oli ta Harju Taluliidu tegevjuht. Aastatel 1992 – 2016 oli Nurm Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektor, 2005-2015 Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liige ning 2012-2015 Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee põllumajanduse-, maaelu- ja keskkonnasektsiooni asepresident. Kaul Nurm on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia maaparanduse erialal.

Roheliste erakonda

Züleyxa Izmailova, erakonna Eestimaa Rohelised esinaine ja Tallinna abilinnapea on ajakirjanik, keskkonnaaktivist ja vabakutseline fotograaf, kes on pühendunud rohelise ilmavaate ja jätkusuutliku arengu edendamisele. Ta on olnud MTÜ Noored Rohelised eestvedaja ja vabatahtlik keskkonnaorganisatsioonis Eesti Roheline Liikumine. Õppinud Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolis geodeesia erialal. Aastatel 2005–2012 oli ta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige.

Eesti 200

Kristina Kallas on Eesti 200 esimees ja Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor. Töötanud poliitikaanalüütikuna Balti Uuringute keskuses Tartu Ülikoolis. Oma töös tegeleb ta peamiselt inimõiguste ja vähemuste õigustega, integratsiooni, migratsiooni ja põgenike küsimustega ning poliitilise ja etnilise identiteeti uurimisega. Aastatel 2014-2015 juhtis ta Välisministeeriumi humanitaarprogrammi Ukrainas.

Isamaa

Helir-Valdor Seeder on erakond Isamaa esimees ja XIII Riigikogu fraktsiooni esimees. Riigikogu liige aastatel 2003-2007 ja 2014.aastas praeguseni. 2007-2014 oli Põllumajandusminister. 1991-2003 täitis erinevaid tööülesandeid Viljandimaal, olles Viljandi Linnavalitsuse majandusnõunik, Viljandi abilinnapea ja linnapea ning kümmekond aastat Viljandi maavanem. Lõpetanud J. Gagarini nimelise Näidis- Sovhoostehnikumi ning Eesti Põllumajanduse Akadeemia ökonomisti erialal.

Eesti Sotsiaaldemokraatliku

Jevgeni Ossinovski on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees. Ta on olnud Eesti Vabariigi tervise- ja tööminister ning haridus- ja teadusminister ning XII ja XIII Riigikogu liige. Ossinovski on lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofia eriala. 2009.aastal kaitses ta filosoofia eriala magistritöö Warwicki ülikoolis ja 2010. aastal politoloogia erialal London School of Economics and Political Science’is.

Eesti Reformierakond

Kaja Kallas on Reformierakonna esimees ja endine Euroopa Parlamendi saadik, kus kuulus Euroopa Demokraatide ja Liberaalide fraktsiooni. Brüsselis tegeles peamiselt Euroopa ühtse digitaalse turu ja energeetikapoliitikatega, rõhudes neis valdkondades innovatsioonile ning arenguvõimalustele, mida toovad endaga kaasa uued tehnoloogiad. Enne europarlamendis tööle asumist oli kolm aastat Riigikogu liige ja majanduskomisjoni esimees. Kaja Kallas on omandanud Tartu Ülikooli bakalaureusekraadi õigusteaduse erialal ning Estonian Business Schoolis EMBA kraadi

Eesti Keskerakond

Jüri Ratas on Eesti Vabariigi peaminister 2016. aasta novembrist. Eelnevalt oli Riigikogu XI, XII ja XIII koosseisu aseesimees. Valiti Tallinna Linnavolikokku aastatel 2005, 2009 ja 2013, oli Tallinna linnapea aastatel 2005-2007 ning Tallinna abilinnapea 2003-2004 ja 2005. Jüri Ratas on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ärikorralduse eriala ning Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduste magistriõppe.

Märt Treier

Märt Treier tegutseb ajakirjaniku, meediakoolitaja, õppejõu ja kõnejuhina. 24 tööaasta jooksul on ta ajakirjanikuna töötanud kahes päevalehes, viies raadiojaamas ja neljas telekanalis, kõige pikemalt telejaamas TV3, kus täitis aastail 2006-2009 peatoimetaja ülesandeid. Märt Treier on valitud Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi emakeelesõbraks, omandanud eraülikooli EBS parima külalislektori tiitli ja hääletatud Vikerraadio parimaks meeshääleks.

Johannes Tralla

Johannes Tralla on Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) ajakirjanik. Ajakirjanikuteed alustas kultuuri- ja tehnoloogiateemade kajastamisega. Aastatel 2012–2018 oli ERRi Euroopa korrespondent Brüsselis. Möödunud sügisest on Tralla tagasi Eestis ERRi päevakajaliste saadete toimetuses juhtides poliitilist kõnelust (“Esimene stuudio”) ja analüüsides välispoliitika teemasid.

Toomas Tamsar

Eesti Tööandjate Keskliidu juhina on Toomas Tamsar võtnud oma südameasjaks Eesti konkurentsivõime arendamise. Ta usub erksasse Eestisse ning Eesti inimeste ettevõtlikku ja avatud vaimu. Tamsar on enam kui 20aastase kogemusega ettevõtja, mentor ja coach. Ta on ka Pärnu Konverentside käivitaja ja ülesehitaja.

Annika Laats

Annika Laats on EELK Risti koguduse õpetaja, SA Tallinna Lastehaigla hingehoidja ning Vaikuse laste rahupaiga rajaja. Ta on lõpetanud EELK Usuteaduse Instituudi ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna2018. aasta hakul sai Annika Laats Kodanikuühiskonna Aasta Hääle tiitli.

Hardo Pajula

Hardo Pajula töötab alates sügisest vaba majandusmõtte professorina Estonian Business Schoolis, kus loeb praegu „Oluliste raamatute“ kursust. Lisaks sellele on viimasel paaril aastal vedanud Edmund Burke’i Seltsi – kodanikeühendust, mille liikmed peavad kalliks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi: üksikisiku vastutust ja vabadust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.